15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia
Puchary dla brygady
19.05.2017
Sukcesem naszych żołnierzy zakończyły się zawody o puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa w pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej i w biegu patrolowym.

Zawody odbyły się na terenie sieradzkiej brygady w dniach 15-19 maja. Wzięły w nich udział drużyny reprezentujące jednostki wojskowe podległe Dowódcy GW – łącznie 6 zespołów.

Najlepsze wyniki w konkurencji OSF uzyskali nasi żołnierze. Pierwsze miejsce zajął starszy szeregowy Paweł GĄSKA z wynikiem 55,14 s., na drugim miejscu uplasował się szer. Rafał DAWID (55,19 s). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół naszej brygady z wynikiem 1,35,04 s.

W pokonywaniu OSF brygadę reprezentowali:
kpr. Marek DEPTA, kpr. Jacek ŁAWIŃSKI, st.szer. Sebastian SŁUPSKI, st.szer. Michał OWCZAREK, st.szer. Paweł GĄSKA, szer. Rafał DAWID, szer. Sebastian POSIKATA, szer. Sebastian LICZBIK i st.szer. Andrzej JANKOWSKI,

Zawody w biegu patrolowym obejmowały trzy konkurencje: pokonanie OSF, bieg na odcinku ok. 2000 m oraz strzelanie z pistoletu wojskowego. Indywidualnym sukcesem może się poszczycić st.szer. Michał URBANOWICZ, który zajął drugie miejsce. W klasyfikacji generalnej najwyższą notę uzyskała nasza reprezentacja. Zwycięstwo wywalczyli: st.szer. Michał URBANOWICZ, kpr. Jacek ŁAWIŃSKI i kpt. Mariusz OWIĘCKI.