15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia
Aktualności
Pożegnanie w sali tradycji
02.10.2017
29 września naszą brygadę pożegnało siedmiu podoficerów.

 
 
 
Służbę wojskową w brygadzie zakończyli: st. chor. szt. Mariusz JACHIMOWSKI, mł. chor. Mariusz MAJTYKA, st. sierż. Remigiusz BALCERZAK, st. sierż. Marcin WESOŁEK, sierż. Zbigniew SKWERES, sierż. Maciej KRAWCZYŃSKI i sierż. Tomasz MILITOWSKI.
 
St. chor. szt. Mariusz JACHIMOWSKI - służbę wojskową rozpoczął w roku 1989 jako kadet Centralnego Ośrodka Szkolenia Wojsk Łączności. Do sieradzkiej brygady przybył w roku 1992. Jest uczestnikiem misji PKW ONZ w Syrii i PKW w Iraku. Odznaczony Gwiazdą Iraku, złotym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, brązowymi medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju” i „Za długoletnią Służbę” oraz odznaką tytułu honorowego Zasłużony Żołnierz RP – II stopnia. Służbę wojskową będzie kontynuować w innej jednostce wojskowej.
 
Mł. chor. Mariusz MAJTYKA – przygodę z wojskiem rozpoczął w roku 1995 jako żołnierz zasadniczej służby wojskowej. Od początku związany z sieradzką brygadą, wielokrotnie wyróżniany (brązowe medale „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, „Za Zasługi dla Obronności Kraju” i „Za Długoletnią Służbę” oraz Odznaką tytułu honorowego Zasłużony Żołnierz RP – II stopnia. Po 21 latach i 11 miesiącach służby wojskowej odszedł do cywila.
 
St. sierż. Remigiusz BALCERZAK – z wojskiem związał się w roku 2002. Do Sieradza przybył w roku 2005. Odznaczony brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraku” a za udział w misjach Polskiego Kontyngentu Wojskowego - Gwiazdą Iraku i Gwiazdą Afganistanu. Po 15 latach służby wojskowej odszedł do cywila.
 
St. sierż. Marcin WESOŁEK - powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej w roku 2001. Do sieradzkiej brygady przybył w roku 2012. Odznaczony brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”. Odszedł do cywila po 16 latach i 6 miesiącach służby wojskowej.
 
Sierż. Tomasz MILITOWSKI - służbę rozpoczął w roku 1999 jako żołnierzy zasadniczej służby wojskowej. Do Sieradza przybył w roku 2000. Uczestnik misji PKW w Syrii. Odznaczony brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”. Po 18 latach i 8 miesiącach służby wojskowej odszedł do cywila.
 
Sierż. Maciej KRAWCZYŃSKI – w roku  2001 rozpoczął służbę jako żołnierz zasadniczej służby wojskowej. Do Sieradza przybył w roku 2002. Odznaczony brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”. Po 16 latach służby wojskowej odszedł do cywila.
 
Sierż. Zbigniew SKWERES - od 1998 r. żołnierz zasadniczej służby wojskowej. Do Sieradza przybył w lipcu tego samego roku. Odznaczony brązowymi medalami „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” i „Za Zasługi dla Obronności Kraju.Po 19 latach i 5 miesiącach służby wojskowej odszedł do cywila.
 
Beata MICHALSKA


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych