15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia
Aktualności
Finał Turnieju Poezji Śpiewanej
27.06.2017
Finał Turnieju Poezji Śpiewanej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego to marzenie niejednego. Udało się je spełnić Naomi Wesselius z Klubu 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia.

Droga naszej podopiecznej do XXVI Finału, który odbył się we Włocławku była długa. Świetny występ w eliminacjach w Warszawie doprowadził Naomi do udziału w „Konfrontacjach Scenicznych - Kraków 2017”, co wydawało się już dużym sukcesem. Warto dodać, że sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie towarzyszący Naomi zespół muzyczny w składzie: szer. Marcin Szrejter – gitara, Anna Jura – fortepian. Brawurowy występ i wygrana podczas Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego w Krakowie dał Naomi bilet do Ogólnopolskiego Finału Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W finale tym spotykają się najlepsi z całej Polski - śpiewający poezję i wybrani w kilkustopniowych eliminacjach. Przez cały czwartek finaliści w Centrum Kultury Browar B uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez takich fachowców jak: Elżbieta Zapendowska, Katarzyna Winiarska - profesor śpiewu (specjalista od emisji głosu), Andrzej Głowacki - muzyk, reżyser, autor piosenek. To była bardzo ciekawa i cenna lekcja dla młodych, utalentowanych artystów.
 
W piątek, na sali widowiskowej CK Browar B, odbyły się przesłuchania konkursowe w formie dwóch koncertów. Młodzi artyści swoje interpretacje poezji, podszlifowane świeżo zdobytą na warsztatach wiedzą, musieli zaprezentować przed znakomitym jury, w skład którego wchodzili:
Dorota Miśkiewicz –wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów,
Teresa Drozda – dziennikarka muzyczna Polskiego Radia, współautorka audycji „Gitarą i piórem”,
Prof. Lech Śliwonik – teatrolog, redaktor naczelny „Sceny”, prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie,
Janusz Strobel – gitarzysta, kompozytor.
 
Do koncertu galowego jury zakwalifikowało 7 uczestników. Wśród nich znalazła się także Naomi Wesselius. Połączenie niesamowitego talentu wokalnego Naomi z doskonałą interpretacją wierszy zaowocowało zdobyciem przez młodą wokalistkę wyróżnienia. W koncercie galowym, który poprowadził Artur Andrus, obok laureatów, wystąpił Mietek Szcześniak. Artyści, jak sami podkreślali, mogli się poczuć prawdziwymi gwiazdami w świetle jupiterów, grze świateł i cieni.  
Naomi Wesselius na Ogólnopolskim Finale Turnieju Poezji Śpiewanej - OKR zaśpiewała „Jaskółkę uwięzioną” Kazimierza Szemiotha (muz. Janusz Kępski), „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej (muz. Anna Jura).
 


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych